Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. septembra 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Preprava ropy cez Ukrajinu do SR pokračuje v štandardnom režime

Zástupcovia spoločnosti Transpetrol, a. s., v diskusii s ukrajinskými partnermi vyjadrili znepokojenie nad možnými dôsledkami prípadného uplatnenia niektorých ustanovení tzv. sankčného zákona prijatého ukrajinským parlamentom v auguste tohto roku. Podľa vyjadrení zástupcov ukrajinskej spoločnosti je však situácia v preprave ropy na celom území ukrajinskej časti ropovodu Družba stabilizovaná.

„Spoločnosť Ukrtransnafta urobí všetko pre to, aby tomu tak bolo aj v nasledujúcom období a aby boli dodávky ropy na územie Slovenska zabezpečované v zmysle platných zmlúv uzatvorených medzi oboma partnermi,“ ubezpečil Lazorkov.

Podľa riaditeľa prepravy spoločnosti Transpetrol, a. s., Martina Ružinského sa obe spoločnosti dohodli na pravidelnej a aktuálnej výmene informácií a deklarovali maximálny záujem riešiť prípadné problémy tak, aby sa dodávky ropy na územie Slovenska mohli realizovať v zmysle platných zmlúv.

„Preprava ropy na územie SR je od začiatku roka plynulá a napriek prijatému sankčnému zákonu zo strany ukrajinského parlamentu v auguste tohto roka neboli doteraz pri preprave ropy prostredníctvom ropovodu Družba územím Ukrajiny smerom na Slovensko zaznamenané žiadne výpadky či iné problémy,“ dodal Ružinský.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.