Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. júna 2015 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Poľská ropná firma PKN Orlen plánuje v Severnej Amerike ďalšie akvizície

Ako Krawiec informoval, doteraz firma investovala do ložísk v Kanade asi 1,2 miliardy zlotých (288,29 milióna eur). „To však neznamená koniec našich plánov. Tento rok chceme na území Severnej Ameriky dokončiť ďalšiu akvizíciu,“ povedal.

Na otázku, či PKN Orlen plánuje aj ďalej pokračovať v prieskume ložísk bridlicového plynu v Poľsku, odkiaľ pre zložité geologické podmienky a byrokraciu už odišlo niekoľko firiem, Krawiec uviedol, že spoločnosť v tejto aktivite mieni pokračovať. „Aj naďalej sa domnievame, že je len otázkou času, kedy budú k dispozícii technológie, ktoré umožnia v Poľsku ťažbu bridlicového plynu,“ povedal šéf PKN Orlen.

Dodal, že čo sa týka zahraničných trhov, poľská spoločnosť uvažuje o ďalšom rozšírení svojich sietí v Nemecku, Českej republike a iných európskych krajinách. Okrem toho uviedol, že PKN Orlen plánuje využiť svoju distribučnú sieť na ponuku nových služieb, napríklad finančné a poisťovacie služby či služby v oblasti elektronického obchodu.

(1 EUR = 4,1625 PLN)

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.