Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. septembra 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

OPEC nevylúčil zníženie ťažobnej kvóty na 29,5 mil. barelov ropy denne

„Myslím si, že náš cieľ (pre produkciu ropy) bude v nasledujúcom roku nižší, pravdepodobne o 500.000 barelov (1 barel = 159 litrov),“ povedal novinárom v centrále organizácie vo Viedni jej generálny tajomník Abdulláh al-Badrí. To by znamenalo, že produkcia štátov OPEC by sa znížila z terajšej kvóty 30 miliónov na 29,5 milióna barelov denne.

„To sú zatiaľ len vyhliadky, nie ešte jednoznačné rozhodnutie,“ dodal šéf OPEC. K tomu by mohlo dôjsť na pravidelnom zasadnutí predstaviteľov štátov organizácie, ktoré sa uskutoční 27. novembra. Členské štáty OPEC kontrolujú približne 40 % celosvetovej produkcie ropy a na svetovom exporte komodity sa podieľajú približne 50 %.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.