Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ROPA: IEA zvýšila odhady dopytu po rope na tento aj nasledujúci rok

IEA vo svojej najnovšej mesačnej správe informovala, že celosvetový dopyt po rope dosiahne tento rok 86,6 milióna barelov denne (1 barel = 159 litrov), čo znamená medziročný rast o 1,8 milióna barelov/deň, a oproti predchádzajúcej prognóze v júli rast o 80.000 barelov/deň.

Agentúra zároveň upravila aj odhad dopytu po rope v roku 2011, keď predpokladá rast oproti minulému roku o 1,3 milióna na 87,9 milióna barelov/deň. V porovnaní s júlovou prognózou to znamená rast o 50.000 barelov/deň. V júli prognózovala IEA dopyt po rope vo svete na úrovni 87,85 milióna barelov/deň.

Nové odhady však v obidvoch prípadoch predstavujú len mierne zvýšenie a podľa IEA sa všetko môže zmeniť, ak sa ekonomike nebude dariť tak, ako sa predpokladá. Ako uviedla, krátkodobý výhľad ekonomiky je „veľmi neistý“ a čo sa týka dopytu, pretrvávajú tu stále výrazné riziká.

Informovali o tom agentúry Reuters a AP.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.