You are using an outdated browser, you may experiece issues. Please upgrade your browser to improve your experience.
2. januára 2015 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Ceny ropy vzrástli

Ceny ropy sa v roku 2014 prepadli zhruba o 46 %, keďže producenti z USA a Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) zápasia o podiely na svetovom trhu. USA totiž vlani zvýšili ťažbu na vyše 30-ročné maximum a najväčší členovia OPEC z obavy o stratu svojich pozícií na globálnom trhu preto odmietli znížiť ťažbu, čo by podporilo rast cien ropy.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy WTI s dodávkou vo februári sa dnes popoludní v Singapure predával po 55,11 USD (45,39 eura). To je o 1,84 USD viac ako v predchádzajúci deň, keď cena kontraktu klesla o 85 centov a obchodovanie uzavrel na úrovni 53,27 USD za barel.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent dnes vzrástla o 1,21 USD na 58,54 USD za barel.

(1 EUR = 1,2141 USD)

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.