Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. marca 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Bulharský úrad obvinil štyri firmy z kartelovej dohody o cenách palív

Podľa úradu okrem LUKOIL Bulharsko sú z kartelovej dohody a porušenia pravidiel hospodárskej súťaže podozriví rakúsky koncern OMV, spoločnosť Rompetrol Bulharsko (patrí do skupiny, ktorá má pod kontrolou rumunskú rafinériu Romanian Petromidia a bulharskú rafinériu Naftex Petrol) a aj veľkoobchodný predajca pohonných látok Petrol AD.

Tieto firmy sa údajne dohodli na koordinácii veľkoobchodných cien benzínu a nafty. Podozrivé spoločnosti majú teraz 30 dní na to, aby sa k obvineniam vyjadrili.

LUKOIL vlastní rafinériu Burgas Neftochim, ktorá pokrýva až 60 % z celkovej spotreby palív v Bulharsku a má tiež viac ako 200 čerpacích staníc, čo zodpovedá 26-% podielu na bulharskom trhu s pohonnými látkami.

OMV so svojimi 93 čerpacími stanicami má 20-% podiel na trhu v Bulharsku, zatiaľ čo Rompetrol má 70 čerpadiel a 7 až 8-% podiel na trhu.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.