Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. augusta 2010 Plyn a ropa od Energia.skTASR

BP odkladá začiatok vŕtania do morského dna pri líbyjskom pobreží

BP narazil po katastrofe jeho plošiny Deepwater Horizon v Mexickom zálive na silnú opozíciu aj so zámerom pri líbyjskom aj škótskom pobreží pri Shetlandských ostrovoch.

Obe ložiská však podľa expertov budú mať veľký význam pre hospodárske výsledky spoločností, ktoré sa na realizácii projektov zúčastnia. Pod morským dnom sa nachádzajú obrovské zásoby ropy a zemného plynu. Vďaka nim sa bude dať eliminovať strata ťažby oboch komodít, ku ktorej dôjde po znížení výdatnosti ložísk v plytších vodách.

Zatiaľ však pretrvávajú obavy o bezpečnosť ťažby. Treba vyčkať, kým sa neskoční vyšetrovanie príčin katastrofy v Mexickom zálive z 20. apríla tohto roku.

Nichols povedal, že BP uplatní na svojich hĺbkových morských vrtoch na celom svete všetky poznatky, ktoré získa v zálive pri pobreží USA. Uviedol, že sa práce na utesnení vrtu Maconda, nad ktorým stála plošina Deepwater Horizon, ešte neskončili, hoci ropa z neho do mora už nevyteká.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.