Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. novembra 2015 Jadrová energia od Energia.skSITA

Rokovanie odborníkov na charakterizáciu rádioaktívneho odpadu

Na zasadnutí sa zúčastnilo 25 zástupcov laboratórií z 22 krajín Európy, Severnej Ameriky, Južnej Ameriky, Ázie a Austrálie.  Predmetom rokovaní bolo zhodnotenie činnosti siete LABONET za rok 2015, vývoj najnovších metodík a postupov v oblasti charakterizácie rádioaktívnych odpadov (RAO), výmena skúseností pri charakterizácii RAO a budúce trendy.

Výstupom z výročného zasadnutia bude správa, ktorá zhodnotí výsledky a skúsenosti v tejto oblasti, vydá odporúčania pre ďalší postup a bude obsahovať aj informácie o plánovaných medzilaboratórnych porovnávacích meraniach, aktuálnych dokumentoch MAAE a plán práce pracovnej skupiny na rok 2016.

Zúčastnení a zástupcovia MAAE zasadnutie zhodnotili mimoriadne pozitívne a ocenili vysoko profesionálny prístup spoločnosti JAVYS, a.s., ako jeho organizátora. Išlo už o druhé takéto významné stretnutie expertov pod taktovkou spoločnosti za niekoľko týždňov, čo poukazuje na čoraz významnejšie postavenie JAVYS, a.s. v medzinárodných odborných kruhoch.

Zdroj: JAVYS, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.