Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. novembra 2010 Jadrová energia od Energia.skTASR

Rokoval spoločný výbor SR a EBOR fondu na podporu vyraďovania V1

„Programom rokovania boli informácie o činnosti fondu a o implementácii projektov na podporu vyraďovania JE V1 Jaslovské Bohunice, ako aj iné projekty financované z fondu,“ informoval rezort hospodárstva. Rokovanie viedol generálny riaditeľ sekcie energetiky MH SR Ján Petrovič, pričom sumárnu informáciu uviedla riaditeľka odboru medzinárodných vzťahov v energetike MH SR Alena Žáková.

Spoločný výbor prerokoval 7 projektov financovaných z BIDSF, a to najmä plán 2. etapy vyraďovania JE V1 a povoľovaciu dokumentáciu, zariadenie na prestavbu kovových rádioaktívnych odpadov, úpravu skladovacích priestorov, demontáž zariadení strojovne, demontáž vonkajších nekontaminovaných zariadení a objektov, demontáž systémov elektrického napájania, ako aj implementáciu programu vyraďovania s využitím ľudských zdrojov dostupných v JE Bohunice.

Výbor posudzoval a schvaľoval aj návrhy nových projektov vyraďovania JE V1, ktoré budú predložené na Zhromaždenie prispievateľov fondu BIDSF, ktoré sa uskutoční 2. decembra 2010 v Londýne.

Na rokovaní sa zúčastnili taktiež zástupcovia Európskej komisie a ďalší členovia výboru – z Národného jadrového fondu, Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti, a. s., Ministerstva financií SR, Úradu jadrového dozoru SR, Úradu vlády SR, Ministerstva zahraničných vecí SR, Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry a Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy, a.s.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.