Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Manazment odmeny
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
11. marca 2021 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Ročné odmeny piatich členov predstavenstva SPP sa pohybovali v státisícoch eur

Predseda predstavenstva SPP tak vtedy mesačne dostával v priemere takmer 12-tisíc eur, podpredseda 10,5 tisíca eur a traja členovia predstavenstva po vyše 8 tisíc eur mesačne.

Predstavenstvo plynárov dostalo vlani celkové odmeny vo výške 455-tisíc eur. Ministerstvo hospodárstva v polovici roka najvyšší manažment plynární totiž kompletne odmenilo.

V minulom roku podľa Transparency International Slovensko dostával predseda predstavenstva mesačnú odmenu v priemere 9,3 tisíca eur, podpredseda 8,2 tisíca eur a členovia predstavenstva 6,8 tisíca eur.

Pravidlá odmeňovania

Štátny podnik SPP poskytol aj pravidlá, podľa ktorých odmeny v orgánoch určuje. Odmeny sú trojzložkové.

Výkonnostná časť, ktorá v sledovaných rokoch tvorila 20 až 40 percent z celkovej odmeny, je naviazaná na ekonomické výsledky.

Vyššie odmeny v roku 2017 tak ovplyvnil aj takmer pol miliardový zisk spoločnosti za predchádzajúci rok,“ konštatuje Transparency International Slovensko.

Odmeny dozornej rady

Plynári zverejnili aj odmeny dozornej rady. Tie sú nižšie ako pri členoch predstavenstva. Predseda v minulom roku dostával mesačnú odmenu vo výške 2 313 eur, členovia dozornej rady 1 542 eur.

SPP je najväčším dodávateľom energií na Slovensku. V oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na viac ako 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 pôsobí aj na trhu dodávky elektrickej energie. Zemný plyn alebo elektrickú energiu úspešne dodáva do viac ako 1,3 milióna odberných miest.

SPP sa okrem dodávky energií venuje aj poskytovaniu energetických služieb, energetických smart riešení, rozvoju alternatívnych palív CNG, LNG a biometánu. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva SR.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.