Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. mája 2015 Jadrová energia od Energia.skTASR

Robert Fico: Skladba energetického mixu je právom každej krajiny

Na Slovensku sa pritom dokončujú dva bloky v Jadrovej elektrárni Mochovce.

„Tak ako my rešpektujeme suverénne rozhodnutia každého štátu na zloženie energetického mixu, očakávame, že každý bude rešpektovať naše suverénne rozhodnutie, ako si budeme zabezpečovať energetickú bezpečnosť,“ zdôraznil Fico.

Slovensko je podľa neho pripravené poskytnúť rakúskym susedom všetky informácie týkajúce sa projektu. „Požadujeme na jednej strane rešpekt, aby bolo uznané naše právo na energetický mix, na druhej strane rešpektujeme právo na všetky informácie,“ vyhlásil Fico s tým, že „Slovensko podporovalo, podporuje a bude podporovať jadrovú energetiku“.

Pri tvorbe energetického mixu chce byť nezávislá aj vláda ČR. „Česká vláda bude aj naďalej trvať na vlastnej tvorbe energetického mixu, vrátane jadra. Pri ďalšom rozvoji energetickej únie sa Česká republika bude zasadzovať za vyvážené dodržiavanie trojice európskych cieľov, t.j. bezpečnosti, cenovej udržateľnosti a ochrany životného prostredia,“ uviedol český premiér Bohuslav Sobotka po stretnutí s podpredsedom Európskej komisie zodpovedným za Energetickú úniu Marošom Šefčovičom.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.