Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. novembra 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Riadite svoje pracovné čaty v teréne efektívne?

V mnohých spoločnostiach preto riadenie pracovných čiat v teréne neprebieha efektívnym spôsobom a spoločnosť tak prichádza často o nemalé finančné a ľudské zdroje, ktoré by mohli byť využité na iných miestach. Takáto situácia môže nastať v ktorejkoľvek oblasti týkajúcej sa riadenia pracovných čiat – od jej prognózovania, cez plánovanie a rozvrhovanie, až po realizáciu analýz vykonávaných prác. Proces, ktorý je výrazne zameraný na riadenie zdrojov, je plný potenciálnych neplánovaných zvyšovaní nákladov, súvisiacich s realizovanými službami. Nezáleží na tom, aký CRM alebo ERP systém energetická spoločnosť používa, tieto systémy nedokážu zabrániť spomínaným neefektivitám, čo často vedie až k zhoršeniu kvality poskytovaných služieb.

V tomto smere prináša spoločnosť IBM proces WorkForce Management (WFM), ktorý v prostredí energetickej distribučnej spoločnosti zaisťuje realizáciu práce/pracovných príkazov  súvisiacich s plánovanými a operatívnymi činnosťami v distribučnej sieti na zaistenie jej optimálneho chodu.

Spoločnosť IBM má skúsenosti v oblasti WFM máme aj zo susednej Českej republiky, kde sme implementovali komplexný projekt riešenia v prostredí energetickej distribučnej spoločnosti. Nebolo to vôbec jednoduché, pretože išlo o najväčšiu implementáciu Workforce Manažmentu s optimalizáciou alokácie pracovných príkazov v regióne strednej a východnej Európy, pričom prostredie spoločnosti tvorilo približne 1000 pracovníkov, čo je asi 500 posádok. Implementácia obsahovala plnú obojstrannú integráciu so systémami pre správu siete, akými sú účtovníctvo, asset management, či skladové hospodárstvo, vrátane obojstrannej integrácie s HR systémom a dochádzkovým systémom.“

Hlavné výhody Workforce Managementu:

1. Podpora automatického plánovania

  • Optimálna alokácia úloh montérovi/posádke (minimalizácia prejazdených vzdialeností a časov medzi úlohami, alokácia práce na zdroje s minimálnymi nákladmi, využitie zdrojov naprieč regiónmi energetickej spoločnosti…).
  • Prepočet plánu podľa prichádzajúcich prioritných pracovných príkazov, napr. riešenie poruchových stavov (prevádzka v prostredí integrovanej organizácie, ktorá rieši ako operatívne zásahy, tak aj plánované činnosti).

2. Online monitoring stavu riešených pracovných príkazov naprieč regiónmi energetickej spoločnosti a zdrojov

3. Automatizácia spätného monitoringu

  • Reporting o zrealizovanej práci z terénu v elektronickej podobe s maximálnym využitím číselníkových štruktúr (montér je tak schopný pohodlne poskytnúť kvalitné informácie o zrealizovanej práci, technik/koordinátor to prípadne v elektronickej forme dopĺňa a schvaľuje).
  • Automatizácia vypĺňania formulárov o povinnej preventívnej údržbe (reporting daný legislatívnymi požiadavkami a internými smernicami).

4. Dlhodobé plánovanie zdrojov/posádok na základe zrealizovaných činností (forecasting pracovného vyťaženia, realizovaný extrapoláciou historických dát do budúcnosti)

5. Analýza dát zrealizovaných pracovných príkazov (prevádzkový reporting, generovanie noriem…)

Autor: Marán Hvišč, Project Manager, IBM Slovensko

Zdroj: IBM Slovensko

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.