Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
jozef nagy - SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Minister životného prostredia SR József Nagy. Foto: SITA/ Jozef Jakubčo
7. novembra 2011 Ostatné od Energia.skSITA

Rezortu životného prostredia bude pri predaji emisných jednotiek radiť firma z Česka

Výsledok verejnej zákazky v piatok (5.11.) v Bratislave oznámil minister životného prostredia József Nagy. Carbon Redux vyhrala obidve časti tendra – prvú, na predaj 10 miliónov jednotiek určených pre európsky trh, i druhú, týkajúcu sa predaja 17 miliónov jednotiek v teritóriách  Ázie a Austrálie. Podľa neoficiálnych informácií slovenských médií firma dostane odmenu pol percenta z kúpnej ceny v prípade európskych kupcov a 1,5 percenta v prípade ázijských.

Úlohou Carbon Redux je nájsť kupcov jednotiek, ďalej v spolupráci s MŽP riadiť proces vyjednávania a radiť ministerstvu s detailmi transakcií. Carbon Redux bude taktiež prezentovať slovenskú obdobu programu Zelená úsporám nadväzujúceho na transakcie s emisnými kreditmi.

Carbon Redux pôsobí ako konzultant v oblasti politiky zmien klímy so sídlom v Prahe. Spolupracuje s Deloitte Advisory, ktorá v súčasnosti zabezpečuje monitoring a vyhodnotenie českého programu Zelená úsporám a túto úlohu má zohrať aj na Slovensku. Transparentný a komplexný monitoring obchodov s AAU je nevyhnutnou podmienkou uzatvorenia transakcie s emisnými kreditmi.

Emisná jednotka (AAU) predstavuje obchodovateľné právo štátu vypustiť do ovzdušia jednu tonu oxidu uhličitého v období rokov 2008 až 2012.

ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.