Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. augusta 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Rezort hospodárstva nemá informácie o ponukách poradcov pre Slovenské elektrárne

„Verejný obstarávateľ nebude poskytovať informácie počas etapy vyhodnocovania ponúk, nakoľko nimi nedisponuje,“ uviedol dnes pre TASR Michal Dzurjanin z komunikačného oddelenia Ministerstva hospodárstva (MH) SR.

Podčiarkol zároveň, že členovia komisie na vyhodnocovanie ponúk sú podľa zákona o verejnom obstarávaní viazaní mlčanlivosťou, a teda nesmú poskytovať informácie o obsahu ponúk a ich vyhodnocovaní až do ukončenia vyhodnotenia, teda až do podpísania zápisnice o vyhodnotení ponúk, ktorú odovzdajú verejnému obstarávateľovi.

Dátum, dokedy sa budú ponuky poradcov vyhodnocovať, rezort hospodárstva neuviedol. „Doba vyhodnotenia ponúk závisí od predmetu zákazky a kvality predložených ponúk, pri každej zákazke je individuálna a závisí od viacerých faktorov,“ informoval Dzurjanin.

V zmysle uznesenia vlády SR mal rezort hospodárstva začať výber poradcu do 17. júla tohto roka. „Ministerstvo hospodárstva SR tento termín dodržalo,“ zdôraznila v júli hovorkyňa MH SR Miriam Žiaková.

„Vzhľadom na skutočnosť, že problematika je komplikovaná a rozhodnutie ďalšej stratégie musí podporovať dlhodobo udržateľný stav, aj vzhľadom na skutočnosť, že SE sú strategickým energetickým podnikom, je nevyhnutné všetky skutočnosti posúdiť komplexne, odborne a z viacerých pohľadov. Na základe takéhoto posúdenia je možné navrhnúť variantné riešenia ďalšieho postupu s vyhodnotením predpokladaných dopadov (pozitívnych, ako aj hodnotenie rizík) s cieľom odporučiť pre vládu SR najvýhodnejšie riešenie,“ uviedlo MH SR v Informácii o aktuálnom stave predaja akcií SE vlastnených spoločnosťou Enel SpA, ktorú schválila 8. júla 2015 na svojej schôdzi vláda SR.

„Zároveň je nutné poznamenať, že súčasný stav vzťahov so SE a eminentný záujem Enelu predať časť akcií SE, aby stratil majoritnú pozíciu do konca tohto roka a dekonsolidoval financie skupiny, vytvára pre slovenskú stranu výhodnú pozíciu na začiatku rokovaní. MH SR začne proces obstarania poradcu na vypracovanie analýzy pre posúdenie možnosti navýšenia majetkovej účasti štátu v spoločnosti SE,“ dodal v materiáli začiatkom júla 2015 rezort hospodárstva.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.