Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. apríla 2013 Jadrová energia od Energia.skTASR

Rezort hospodárstva ide rokovať s firmou Rusatom a ČEZ o vstupe do JESS

„Hlavným cieľom materiálu je poverenie ministra hospodárstva rokovať so spoločnosťami JSC Rusatom Overseas a ČEZ Bohunice, a. s., o podmienkach zmeny vlastníckej štruktúry v spoločnosti JESS a v tejto súvislosti taktiež vytvoriť pracovnú skupinu pre projekt,“ zdôvodnil rezort hospodárstva v Informácii o aktuálnom stave Projektu nového jadrového zdroja v lokalite Jaslovské Bohunice a návrhu ďalšieho postupu.

Rozhodnutie vlády SR v otázkach ďalšieho postupu projektu bude nasledovať až po predložení ďalších materiálov zo strany MH SR, ktoré má do 30. apríla 2013 pre rokovanie o Projekte nového jadrového zdroja vytvoriť pracovnú skupinu a do 30. júna 2013 vláde SR predložiť informáciu o výsledku rokovaní.

JESS je spoločným podnikom slovenskej Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti, a. s. (JAVYS), ktorá vlastní 51-% podiel, a dcérskej spoločnosti českej energetickej skupiny ČEZ, ČEZ Bohunice, a. s., vlastniacej 49 % akcií. ČEZ uvažuje o predaji svojho podielu v JESS skupine Rusatom alebo jej dcérskej spoločnosti, ktorá by prevzala všetky práva a povinnosti spoločnosti ČEZ Bohunice, a. s.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.