Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
spp-TASR
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Slovenský plynárenský priemysel - exteriér. Foto: TASR/Michal Svítok
15. januára 2013 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Reuters: E.ON a GDF Suez by mali za podiel v SPP získať 2,6 mld. eur

E.ON a GDF Suez vlastní podiel v SPP prostredníctvom spoločného podniku Slovak Gas Holding (SGH). Okrem podielu 49 % majú tiež manažérsku kontrolu vo firme. Firmy podiel kúpili v roku 2002.

„Som pevne presvedčený, že EPH je veľmi vhodným strategickým partnerom pre štát i SPP a prispeje k tomu, aby Slovenský plynárenský priemysel úspešne čelil negatívnym trendom v kľúčovom segmente prepravy zemného plynu,“ uviedol v tlačovom prehlásení predseda predstavenstva a generálny riaditeľ EPH Daniel Křetínský.

„Na základe tejto transakcie EPH razantne vstupuje do segmentu plynárenstva, ďalej posilňuje prítomnosť v regulovaných a kontrahovaných aktívach a súčasne sa stáva jednou z najväčších stredoeurópskych energetík,“ doplnil Křetínský.

„Predaj podielu v SPP nám umožní dosiahnuť nášho cieľa odpredať majetok pred plánovaným termínom,“ komentoval v prehlásení generálny riaditeľ E.ON Johannes Teyssen. Upozornil tiež, že aj po predaji podielu v SPP zostane firma aktívna na slovenskom energetickom trhu, kde má tiež podiel v podniku Západoslovenská energetika (ZSE). Tá dodáva elektrinu takmer jednému miliónu zákazníkov a prostredníctvom spoločnosti Západoslovenská distribučná, a.s. prevádzkuje distribučnú sieť v dĺžke viac než 35.000 kilometrov.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.