Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. septembra 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Rekonštrukcia vedenia medzi elektrárňami Hričov a Mikšová strpčí život 1200 domácnostiam

Doplnil, že plánované odstávky elektriny začnú každý deň o 7. hodine a potrvajú najdlhšie do 19.30 h. „Správca vedenia SSE-D vymení počas spomínaných dní zemné lano na stožiaroch vedenia. Poslúži na prenos dát cez optickú sieť a zároveň ako bleskozvod sústavy. Lano je rozdelené na úseky, pričom každý má zhruba tri kilometre. Na takúto vzdialenosť pripadá najmenej desať stožiarov. Počas rekonštrukcie musia elektrikári z bezpečnostných dôvodov vypnúť na danom území všetky elektrické vedenia,“ uviedol Gejdoš.

V súvislosti s prácami došlo podľa neho za posledné týždne v okolitých obciach už k niekoľkým plánovaným odstávkam. „Keďže SSE-D chce ukončiť rekonštrukciu 25. októbra, tá najbližšia ešte nebude posledná. Distribútor chystá dovtedy odstávky každý týždeň od pondelka do stredy s výnimkou posledného septembrového a prvého októbrového týždňa. Mali by s tým počítať obyvatelia Hlbokého nad Váhom a Dolného Hričova, konkrétne časti Peklina. Zoznam dotknutých adries a konkrétny čas môžu nájsť na internetových stránkach obcí, prípadne sa môžu informovať na príslušnom obecnom úrade,“ dodal hovorca SSE-D.

„Naši pracovníci vynaložia maximálne úsilie, aby dodávku elektriny obnovili čo najskôr. Ak sa nestane nič nepredvídateľné, môže to byť skôr ako v avizovanom čase. Dotknutých odberateľov by sme však chceli požiadať o trpezlivosť a náležitú prípravu na odstávku,“ zdôraznil Gejdoš.

Upozornil, že každý odberateľ elektriny, ktorý chce byť dopredu informovaný o plánovaných odstávkach, sa môže zaregistrovať na internetovej stránke distribučnej spoločnosti www.sse-d.sk v sekcii Webkontakty. „Vďaka tejto službe ho bude SSE-D kontaktovať vždy s dostatočným predstihom, aby sa mohol na odstávku pripraviť a predísť nečakaným komplikáciám alebo škodám,“ uzavrel hovorca SSE-D.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.