Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. apríla 2014 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Regulačná politika EÚ zahatila plány pre plynovod z Nemecka do Talianska

Projekt TGL sa začal plánovať v roku 2008 a mal stáť 1,.4 mld. eur. Predstavou bolo napojiť stredoeurópske krajiny na možné nové zdroje plynu v Stredomorí.

Členovia TGL sa rozhodli projekt ukončiť, pretože existujúci partneri, ktorí sú všetci dodávateľmi energie, nenašli nových investorov. Podľa pravidiel EÚ prijatých v roku 2008 nesmú dodávatelia energie ovládať zároveň aj ich distribúciu.

„Ďalšie finančné zdroje pre projekt sa nepodarilo nájsť kvôli nejasnej regulácii a situácii na trhu s plynom,“ uviedla TGL podľa agentúry Reuters.

Najväčším akcionárom v TGL je E.ON Ruhrdgas, ktorý v ňom má 47 %. Ďalšími akcionármi sú Energie AG Oberösterreich, Salzburg AG, RAG, Kelag a Tigas.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.