Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. mája 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Reakcia ministra hospodárstva SR Juraja Miškova na TK Roberta Fica

Rozhodovať o cenách energií zakazuje vláde legislatíva Európskej únie.

„Ak pán Fico tvrdí, že štyri roky určoval ceny plynu alebo elektriny, tak konal priamo v rozpore s nariadeniami Európskej únie,“ reagoval minister Miškov na krátkom brífingu na pôde NR SR. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví je jediný oprávnený rozhodovať o regulácii cien energií vrátane plynu. Všetky regulované subjekty majú legitímne právo predkladať návrhy na úpravu cien ÚRSO. Tak je to aj v prípade Slovenského plynárenského priemyslu, a. s. ÚRSO je jediný, kto rozhodne, či tieto cenové návrhy prijme, alebo nie.

Miškov: „Pán Fico spolu s pánom Jahnátkom svojou tlačovou besedou nastavili pascu svojmu nominantovi. ÚRSO vedie nominant SMERU pán Holjenčík, ktorý má rozhodnúť o takzvanom škandalóznom návrhu SPP. Preto s nesmiernym záujmom sledujeme jeho konanie a rozhodnutie o zvýšení cien plynu. Celé ÚRSO dnes pritom ovládajú nominanti Roberta Fica. V prípade, že predseda ÚRSO Holjenčík, nominant SMERU, schváli tento cenový návrh, proti ktorému hlasovali aj naši nominanti v SPP, za zvýšenie cien plynu preberá zodpovednosť strana SMER.“

Informáciu TASR poskytlo komunikačné oddelenie MH SR.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.