Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. novembra 2013 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Rakúsku hrozí pokuta pre obnoviteľné zdroje energie

Rakúsko by malo platiť pokutu viac ako 40 tis. eur denne za porušenie pravidiel EÚ o obnoviteľných zdrojoch energie. V stredu o tom informovala Európska komisia (EK). Výkonný orgán dvadsaťosmičky požiadal Súdny dvor EÚ o schválenie tejto pokuty a informoval, že môže začať podobné opatrenie aj voči iným členským štátom. EK tvrdí, že Rakúsko musí v rámci pravidiel dokončiť napojenie elektrickej energie získanej z obnoviteľných zdrojov na celoštátnu sieť a musí sfinalizovať kritéria udržateľnosti pre biopalivá.

„Držíme sa záväzkov v rámci našich energetických a klimatických cieľov do roku 2020. Za týmto účelom je nevyhnutné presadzovanie legislatívy o obnoviteľných zdrojoch vo všetkých členských krajinách,“ uviedol v stanovisku EK Günther Oettinger, eurokomisár pre energetiku. Ak pokutu odobrí Súdny dvor, Rakúsko bude musieť od dátumu rozhodnutia až do zladenia legislatívy s pravidlami EÚ denne zaplatiť 40 512 eur. Viedeň bude mať právo odvolať sa.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.