Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. októbra 2010 Jadrová energia od Energia.skTASR

Rakúšania našli program pre neprevádzkovanú jadrovú elektráreň

V júli minulého roku boli namontované na strechy a steny budov a na voľné plochy slnečné kolektory. Ich celkový inštalovaný výkon dosiahol 190 kilowattov.

Vytvorenie vedeckého pracoviska v areáli nevyužívanej jadrovej elektrárne súvisí s očakávaným boom fotovoltiky, na ktorý sa treba zodpovedne pripraviť. V Zwentendorfe sa budú skúmať v bežných prevádzkových podmienkach vlastnosti a výkonnosť bežných solárnych panelov, návratnosť investícií a prevádzkové náklady.

Ich skúmanie by malo priniesť odpovede na otázky, aké panely sú vhodné na strechy domov, garáží a na voľné priestory.

Nesprevádzkovaná jadrová elektráreň Zwentendorf, ktorá sa nachádza v spolkovej krajine Dolné Rakúsko, sa pokladá za jednu z najväčších investičných ruín Rakúskej republiky. Začali ju stavať v roku 1972 a preinvestovalo sa na nej 377,9 milióna eur. Inštalovaný výkon generátora bol 723 MW. Rakúšania znemožnili spustenie jadrovej elektrárne v referende 5. novembra 1978. Proti sa vyslovilo 50,47 % účastníkov ľudového hlasovania.

Informovali o tom agentúra APA a encyklopédia Wikipedia.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.