Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

RADÍME: Pri aktivácii doplnkových služieb u dodávateľa energie buďte opatrní

Často sa stáva, že k Zmluve o dodávke energií alebo dodatku k predĺženiu viazanosti je pridaná aj aktivácia platených doplnkových služieb. Zákazníci si často neuvedomujú, že tak budú musieť platiť vo faktúre za energie o desiatky eur viac.

Preto je vhodné „zvážiť si, či dané služby budete naozaj využívať, či neexistuje iná, lacnejšia alternatíva ponúkanej doplnkovej služby, alebo dokonca už dané služby máte a neviete o tom. Zároveň sa podrobne oboznámte, koľko za danú službu budete platiť, čo zahŕňa daná služba a aké sú podmienky plnenia“, radí riaditeľ retailu ČEZ Slovensko Stanislav Kovalík.

Podľa neho v prípade, ak klienti uvažujú o zmene dodávateľa energií, mali by na trhu hľadať dodávateľa, ktorý poskytuje najlepšiu cenu za energie, pričom ju nepodmieňuje uzatvorením ďalších doplnkových služieb. Mali by byť tiež obozretní pri ich aktivovaní a vyhnúť sa tak plateniu takých služieb, ktoré už majú. Môže ísť napríklad o dodávku energií spojenú s poistením domácnosti, nehnuteľnosti úveru a pod. Na určité obdobie totiž môžu byť zdarma, ale následne, počas viazanosti, musia za tieto služby zákazníci platiť. Doplnkové služby náklady na energie predražujú.

UPOZORNENIE: TASR vydá k správe zvukový záznam

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.