Radičová: K prevodu plynovodu z SPP na Eustream nemôže dôjsť
Kabinet podľa nej už pred niekoľkými týždňami prijal uznesenie, v ktorom zakazuje všetkým zástupcom štátu v SPP hlasovať za takýto presun. Navyše sa mimoriadneho valného zhromaždenia, ktoré sa má uskutočniť vo štvrtok 8. marca, nemôže zúčastniť Fond národného majetku (FNM), keďže je momentálne bez predsedu. Valné zhromaždenia tak nebude uznášaniaschopné.
O tomto všetkom sú podľa Radičovej informované aj plynárne. „Čakali, či nezmeníme štatút alebo sa nevymenuje predseda, ale štatút ani zákon zmenený nie je, predseda vymenovaný nie je, je nové uznesenie vlády, že nie je možný takýto presun, takže k presunu dôjsť nemôže,“ podčiarkla šéfka exekutívy.
O zvolaní valného zhromaždenia rozhodlo SPP ešte vlani, pričom Radičová pripustila, že za vtedy hlasovali aj dvaja zo siedmych zástupcov štátu. „Ale vláda urobila všetky opatrenia,“ dodala.
Tieto slová potvrdil aj minister hospodárstva Juraj Miškov (SaS). „Všetko, čo povedala pani premiérka, je pravda, plne to podpisujem. Je mi trochu smiešne, že pán Fico nahrádza programovú prázdnotu takýmito lacnými trikmi. On ako právnik musí vedieť, že valné zhromaždenie nebude uznášaniaschopné, tým pádom sa nebude konať a akémukoľvek súhlasu nemôže dôjsť,“ reagoval na kritiku opozičného Smeru-SD.
Copyright © TASR 2012