Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovensko 1
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: (c) Michal Hudec
9. septembra 2010 Ostatné od Energia.skTASR

Radičová: Je v záujme všetkých, aby ÚRSO fungoval apoliticky

Iveta Radičová, predsedníčka slovenskej vlády, vyhlásila, že je v záujme všetkých, aby energetický regulátor ÚRSO fungoval apoliticky, vecne a odborne. Na stretnutí s jeho predsedom Jozefom Holjenčíkom doplnila, že je to i v jej osobnom záujme.

Jozef Holjenčík doplnil, že chce so súčasnou vládou aktívne komunikovať a spolupracovať. Práve po zmene politických síl po parlamentných voľbách sa špekulovalo o tom, či sa vzdá svojej funkcie, resp. sa ho nová exekutíva pokúsi odvolať. Holjenčík vtedy uviedol, že na odchod nevidí dôvod: „Nie, nevidím na to dôvod, pretože si myslím, že jednak Rada pre reguláciu, ako aj celý úrad pre reguláciu, funguje. Úrad začal fungovať a pracovať zodpovedne. Myslím si, že jeho výsledky sú zmysluplné a tomu aj nasvedčujú.“ Pred časom tiež poprel, že by cítil akýkoľvek politický tlak smerom k svojej osobe.

ÚRSO reguluje na Slovensku ceny elektriny, plynu, vody a tepla pre zákonom stanovené segmenty odberateľov, vrátane domácností.

Regulačný úrad tento rok odmietol viaceré návrhy na zvýšenie cien plynu zo strany Slovenského plynárenského priemyslu (SPP). Už čoskoro bude posudzovať ďalší návrh, ktorý akcionári plynárov, vrátane zástupcov štátu, schválili začiatkom septembra. Holjenčík sa opakovane vyjadril, že tento rok nevidí dôvod na rast cien plynu.

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.