Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

R. FICO: Vláda má záujem podpísať memorandum na získanie 17 % akcií v SE

„Ak spoločnosť Enel, ktorá je väčšinový majiteľ SE, predá časť svojich akcií teraz, chceme tento krok využiť na to, aby sme mali v rukách záväzný právny dokument, ktorý nás bude oprávňovať po dokončení tretieho a štvrtého bloku odkúpiť 17 % akcií Slovenských elektrární,“ priblížil predseda vlády.

To by podľa Fica znamenalo, že štát by celkove získal 51 % akcií SE. „Podmienka je, že sa tak stane až po dokončení dostavby tretieho a štvrtého bloku, pretože za jeho dokončenie musí niesť zodpovednosť naďalej spoločnosť Enel, ktorá má väčšinový balík akcií SE a rozhodla sa, že sa s ním podelí s nejakým iným investorom, o ktorom momentálne rokuje,“ doplnil.

„Podobne ako v prípade Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) aj v SE budeme mať záujem vstúpiť do samotnej akcionárskej zmluvy a ešte aj posilniť postavenie štátu, aby zodpovedalo jeho percentám,“ dodal premiér.

Šéf Enelu Francesco Starace dnes na Capital Markets Day v Londýne uviedol, že zmluva o predaji časti podielu v SE medzi talianskym Enelom a českou spoločnosťou Energetický a průmyslový holding (EPH) by mala byť uzatvorená do konca tohto roka. Následne sa do dvoch až troch mesiacov uskutoční záverečný krok transakcie, tzv. closing predaja prvej časti vlastnenej Enelom. Na otázku o výške medializovaného podielu (33 %), ako aj cene zaň vo výške 350 miliónov eur, Starace neodpovedal.

UPOZORNENIE:

TASR vydáva k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.