Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

R. FICO: Vláda bude u energií chrániť a posilňovať regulačný rámec

„Sme presvedčení, že regulácia má neuveriteľne dôležitý význam pri udržiavaní jasných a dobrých cien plynu a elektriny pre domácnosti. Vždy, keď sme prišli do vlády, tak ceny (energií) išli dolu alebo boli stabilné. Len čo prišla k vláde pravica, vždy išli ceny (energií) hore,“ zdôraznil.

„V žiadnom prípade nebudeme robiť útoky na Úrad pre reguláciu sieťových odvetví. Je to nezávislý inštitút, ktorý vznikol v súlade s právom EÚ. Má právo na svoju existenciu, budeme jeho rozhodnutia rešpektovať. Naopak, chceme ešte pomáhať posilňovať tento regulačný rámec tým, že dáme do rozpočtu ÚRSO finančné prostriedky, o ktoré úrad požiadal, aby mohol reálne objektívne oceniť majetok distribučných spoločností, aby si tie nezarátavali do nákladov rôzne fiktívne položky,“ dodal na margo posilnenia regulácie premiér.

UPOZORNENIE:

TASR vydáva k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.