Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

R. FICO: SPP podal návrh na zvýšenie cien plynu takmer o 40 %

„Sú to šialené návrhy, pretože dohromady je to takmer 40 %. Tejto vláde sú prednejšie zisky monopolov ako ľudí, ktorí potrebujú plyn napríklad na varenie,“ zdôraznil na dnešnej tlačovej konferencii šéf najsilnejšej opozičnej strany Robert Fico (Smer-SD).

Po novom, od 1. mája tohto roka môže podávať cenové návrhy na zvýšenie cien plynu predstavenstvo SPP, v ktorom sú traja zástupcovia štátu a zvyšní štyria za ostatných akcionárov. „Dnes si tak menšinoví akcionári robia takmer, čo chcú,“ upozornil Fico.

Ako vyzdvihol, vládna koalícia musela o tejto plánovanej zmene vedieť, pretože má v predstavenstve zástupcov. Tí to museli oznámiť ministrovi hospodárstva a ten zase premiérke. Fico sa tak pýtal, prečo vláda nekonala.

Do konca apríla tohto roka platil ešte zákon, ktorý zaviedla bývalá Ficova vlády. Podľa znenia tej legislatívy určovalo ceny valné zhromaždenie, kde má Slovensko väčšinové zastúpenie. Smer-SD tak vyzýva vládu, aby predložila do parlamentu návrh, ktorý vráti právo navrhovať ceny za plyn valnému zhromaždeniu.

UPOZORNENIE:

TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Obrazová redakcia vydá k správe videozáznam.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.