Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. februára 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Koalícia sa bude energetikou zaoberať v utorok 14. februára

„Takto sme napríklad dohodnutí na utorok, že budeme mať k dispozícii jasnú predstavu Ministerstva hospodárstva SR o tom, ako sa chce štát správať v oblasti energetiky s tým, že súčasťou bude určite aj diskusia na tému, ako obsadíme post šéfa regulačného úradu, do akej miery pôjdeme, pokiaľ ide o zmenu príslušného zákona, pri rešpektovaní toho, že predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) vymenúva prezident SR na návrh vlády. Bude to teda minister hospodárstva v spolupráci so mnou, pri plnom informovaní koaličných partnerov,“ priblížil Fico. Premiér podľa svojich slov verí, že dohoda o šéfovi ÚRSO sa dosiahne rýchlo.

„My nechceme na naše stretnutia pozývať predstaviteľov distribučných spoločností, ale je napríklad teraz téma, ktorá sa týka Slovenských elektrární (SE),“poznamenal predseda Smeru-SD. Pri vstupe nového partnera bol podľa neho podpísaný dokument, na základe ktorého má štát možnosť uvažovať v budúcnosti o dokúpení ďalších 17 % akcií SE, k jej súčasným 34 %, a tak by štát mohol mať v Slovenských elektrárňach 51-% podiel. „Chceme hovoriť aj o tom, aké ďalšie kroky, po tom, čo sme už v minulosti urobili, sme schopní ešte v energetike na posilnenie pozície štátu urobiť,“ dodal Fico.

Podľa Danka dnes na rokovaní Koaličnej rady dostal minister hospodárstva SR Peter Žiga (Smer-SD) „domácu úlohu“ hľadať riešenia, ako riešiť postavenie štátu v energetických podnikoch, aby štát v nich pri nebol iba štatistom. Podčiarkol zároveň, že štát musí mať v energetike dlhodobú koncepciu.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.