Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hrob Maimonida Izrael - SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Hrob Maimonida
8. apríla 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Pútnickému miestu v Izraeli vypli kvôli dlhom elektrinu

Do tmy sa ponorilo jedno z najnavštevovanejších pútnických miest v Izraeli, hrob slávneho stredovekého učenca Maimonida v meste Tiberias pri Galilejskom jazere. Dôvodom sú nezaplatené účty za elektrinu. Rabíni, ktorí miesto spravujú si z toho odniesli tvrdé poučenie o tom, že aj sväté miesta musia platiť účty za elektrickú energiu.

Rabín Israel Deri v stredu povedal, že čiastka dlhu sa vyšplhala na 11.500 amerických dolárov. „Neplatili sme a dlh stále narastal,“ priznal.

Momentálne je teda pútnické miesto, kam sa Židia prichádzajú modliť vo dne aj v noci uzatvorené pre nočných návštevníkom „kvôli poruche elektriny“ ako informuje ceduľa pri vchode do areálu.

Hovorkyňa  izraelskej elektrárenskej spoločnosti Orna Vagmanová povedala, že firme v danom prípade neostalo nič iného než elektrinu odpojiť pretože dlh narastal už mnoho mesiacov.

Moše ben Majmom, v Európe známy ako Maimonides a v hebrejštine ako Ramban, bol rabínom, lekárom a jednou z najväčších postáv stredovekej židovskej filozofie. Napísal celú radu slávnych diel z oboru židovského práva, filozofie a medicíny.

Maimonides zomrel v roku 1204 v Káhire, jeho pozostatky boli neskôr prevezené do Tiberiasu.

ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.