Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. septembra 2014 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Putin hovoril s Merkelovou a Barrosom o Ukrajine a o plyne

S Merkelovou a Barrosom ruský prezident hovoril o piatkovom rokovaní v Bruseli medzi eurokomisárom pre obchod, ukrajinským  ministrom zahraničia a ruským ministrom hospodárskeho rozvoja. Dohodli sa, že zmluva o voľnom obchode medzi U a Ukrajinou, ktorá je súčasťou asociačnej dohody, sa začne uplatňovať až v roku 2016.

Rusko, ktorému sa hospodárske zbližovanie Ukrajiny s EÚ nepáči, pre prípad spustenia režimu voľného obchodu hrozilo zavedením cla na ukrajinské výrobky.

Putin v rozhovore s Merkelovou hodnotil výsledky piatkového rokovania pozitívne a povedal, že treba spresniť „praktické detaily“ a potvrdil, že do roku 2016 nenastanú žiadne zmeny v úprave obchodných vzťahov medzi Ukrajinou a Ruskom.

V otázke dodávok ruského plynu sa Putin s Barrosom dohodli, že je treba usporiadať ministerskú schôdzku, a to v čo najkratšej dobe. Jej termín navrhne Moskva.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.