Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
energokompost elektraren-TASR
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Prvá slovenská elektráreň na výrobu elektrickej energie z tzv. energokompostu. Foto: TASR/Dušan Hein
24. augusta 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Prvá slovenská elektráreň na energokompost je v prevádzke

Týždeň na Slovensku

Pondelok – 20.8.2012

Slovenský, český a maďarský trh s elektrinou sa prepoja 11. septembra. Na trhu by po prepojení mala byť väčšia konkurencia a dodávky elektriny by mali byť stabilnejšie a bezpečnejšie. Zároveň ide o ďalší krok k vytvoreniu jednotného európskeho vnútorného trhu s elektrinou. (viac informácií)

Utorok – 21.8.2012

Slovenský dominantný výrobca elektriny ku koncu júna tohto roka vyrobil elektrinu v objeme 11,3 terawatthodín, pričom rok predtým to bolo 11,4 terawatthodín elektrickej energie. (viac informácií)

Streda – 22.8.2012

Slovensko možno bude mať geotermálnu elektráreň. Súkromná spoločnsoť, za ktorou stoja podnikatelia z Ruska, chce postaviť za 32 mil. eur geotermálnu elektráreň v katastrálnom území obce Trnovec nad Váhom. (viac informácií)

Štvrtok – 23.8.2012

Približne 70-tisíc ton biologicky rozložiteľného odpadu môže ročne spracovať a vyprodukovať z neho zhruba 51-tisíc megawatthodín energie nová elektráreň s kompostárňou, ktorú v týchto dňoch uviedla do riadnej prevádzky pri obci Vlkanová v okrese Banská Bystrica banskobystrická súkromná spoločnosť. Vybudovanie elektrárne stálo vyše 20 miliónov eur a na Slovensku ide o prvú elektráreň, ktorá elektrinu vyrába z certifikovaného biopaliva – energokompostu. Zamestnaných je v nej 30 ľudí. (viac informácií)

Úhrada jadrového odvodu nepôjde do Fondu, ale na účet rezortu hospodárstva. Doterajší spôsob úhrady odvodu na účet Národného jadrového fondu (NJF) by sa od 1. januára 2013 mal nahradiť odvodom do štátneho rozpočtu SR – do rozpočtovej kapitoly Ministerstva hospodárstva (MH) SR. (viac informácií)

Podpora energetického sektora by sa mala zvýšiť. V rámci operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast by malo v budúcom roku na podporu v oblasti energetiky smerovať 54,4 mil. eur. V porovnaní so schváleným rozpočtom na tento rok rastú prostriedky na podporu energetického sektora o necelých 70 %. (viac informácií)

Piatok – 24.8.2012

Tepláreň Košice hľadá prostredníctvom tendra firmu, ktorá jej odstráni 110 tisíc ton popolčeka z uhlia. (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.