Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. mája 2010 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Prvá komerčná nabíjačka pre elektromobily je v Holandsku

Elektrické automobily v Holandsku majú k dispozícii prvú komerčnú nabíjačku. Nabíjačka s výkonom 50kW dokáže nabiť 9 miestny mini van za menej ako 30 minút, pričom je schopná nabíjať aj viac automobilov naraz. Inteligentná stanica je ovládaná diaľkovo prostredníctvom elektrickej siete. Rýchlo nabíjačka je umiestnená na klasickej čerpacej stanici v provincii Friesland a prevádzkovať ju bude dánska spoločnosť Essent.

„Uvedenie rýchlo nabíjacej stanice na pumpe Tamoul v Leeuwardene môžeme označiť ako začiatok otvorenia komerčného trhu s rýchlo nabíjacími stanicami,“ vyhlásil Kjell Biezen, manažér z Essent. Cieľom provinci Friesland je dostať v priebehu piatich rokov na cesty minimálne 100.000 elektromobilov. 

V súčasnosti začala s transformáciou svojho vozidlového parku jedna z najväčších taxi služieb v severnom Holandsku, firma Kijlstra. Kijlstra má úž teraz k dispozícii dva 9 miestne taxíky na elektrický pohon, pričom jeden taxík dokáže na jedno nabitie prejsť viac než 100 kilometrov.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.