Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
geoterm iceland
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/ lydurs (licencia Creative Commons)
17. augusta 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Prvá geotermálna elektráreň vo Veľkej Británii dostala zelenú

Británia rozširuje svoje portfólio obnoviteľných zdrojov. Geotermálnu energiu bude využívať nová elektráreň v obci Redruth, mestský obvod Cornwall. Podľa realizátora stavby má ísť o doteraz najhlbší  podzemný vrt na území Veľkej Británie.

Povolenie mestskej rady sa vzťahuje na tri vrty do hĺbky štyri a pol kilometra. Zariadenie bude mať inštalovaný výkon 55 MW pre výrobu tepla a 10 MW pre výrobu elektriny. So začiatkom stavebných prác začne spoločnosť Geothernal Engineering na budúci rok. Predpokladané spustenie do prevádzky sa stanovilo na rok 2013, informuje New Energy Focus.

Náklady celého projektu sú 40 mil. britských libier. Ministerstvo pre energetiku a klimatické zmeny udelilo v decembri firme Geothermal Engineering dotáciu v hodnote 1,475 mil. libier, uvádza Financial Times. Zvyšok musí firma nájsť v súkromných zdrojoch, či programoch Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Spoločnosť pokladá vládnu podporu za najstabilnejší prvok. „Ďalší záujem súkromných investorov pre maximálne využitie geotermálneho potenciálu Veľkej Británie je podmienené záväzkom a podporou vlády,“ vyhlásil riaditeľ spoločnosti Ryan Law.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.