Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prieskum ekologia obyvatelia GettyImages
Foto: ilustračné, Gettyimages
13. októbra 2021 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Prudký rast cien spôsobil koniec českej Bohemia Energy, prestáva s dodávkami elektriny a plynu

Zhruba 900-tisíc zákazníkov si tak musí hľadať nového dodávateľa energií. Dočasne im dodávky zabezpečia takzvaní dodávatelia poslednej inštancie. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Spoločnosť Bohemia Energy ukončila dodávky elektriny a plynu s okamžitou platnosťou. Uviedla to v oficiálnom vyhlásení. „K tomuto razantnému kroku nás donútil pretrvávajúci extrémny rast cien energií na veľkoobchodných trhoch, keďže cena oboch dodávaných komodít je teraz trikrát vyššia, ako bola vlani,“ vysvetlila firma dôvody, ktoré ju k rozhodnutiu viedli.

Vždy sme sa snažili zabezpečiť čo najvýhodnejšie podmienky, ale tento bezprecedentný rast nám to naďalej neumožňuje,“ dodala.

Nakupovala elektrinu a plyn v nevhodnom období. Zistila, že jej podnikanie je naďalej neudržateľné vzhľadom na to, ako draho energie nakúpila a za koľko by ich potom mohla predať,“ myslí si ekonóm Lukáš Kovanda.

Zároveň varuje ľudí, aby sa nespoliehali vždy na dodávateľov, ktorí sľubujú najlepšie ceny, pretože zdražovanie energií je celosvetovým problémom. „Akýkoľvek dodávateľ, ktorý teraz bude hovoriť, že ponúka energie za nižšie ceny ako konkurencia, podľa mňa nehovorí pravdu,“ tvrdí Kovanda.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.