Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Benzinol cerpacia stanica energia maps.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, maps.google.com
16. decembra 2023 Elektromobilita od Energia.skSITA

Protimonopolný úrad skúma prevzatie čerpacích staníc Benzinolu spoločnosťou OMV

Protimonopolný úrad Slovenskej republiky (PMÚ) začal posudzovať nové akvizície na trhu s pohonnými látkami a na trhu elektronických komunikácií.

V prvom prípade ide o získanie priamej výlučnej kontroly spoločnosti OMV Slovensko nad 27 čerpacími stanicami značky Benzinol, ktoré v súčasnosti prevádzkuje spoločnosť Benzinol Slovakia s jej pridruženými spoločnosťami. Hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská o tom v piatok informovala s tým, že tieto firmy pôsobia v maloobchodnom predaji benzínu a nafty.

PMÚ preveruje aj nadobudnutie spoločnej kontroly spoločnosti Marguerite Purple z Luxemburgu, podnikateľov Juraja Ondriša a Pavla Ondriša nad telekomunikačnou spoločnosťou Swan.

Tretie strany, teda fyzické a právnické osoby, môžu predložiť PMÚ svoje pripomienky, námietky a informácie k oznámeným koncentráciám,“ uviedla Oľšavská.

PMÚ žiada tretie strany, aby svoje pripomienky predkladali čo najskôr po zverejnení oznámenia, aby sa, vzhľadom na dodržiavanie zákonných lehôt, mohol týmito pripomienkami zaoberať v prvej fáze posudzovania oznámenej koncentrácie.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.