Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Platenie energie pomoc ceny elektrina
Foto: ilustračné, GettyImages
17. mája 2023 Ostatné od Energia.skSITA

Protimonopolný úrad si posvieti na slovenský trh s dodávkami energií

Protimonopolný úrad SR (PMÚ) v ostatnom období intenzívnejšie sleduje vývoj situácie na energetických trhoch a monitoruje správanie dodávateľov a odberateľov energií na slovenskom trhu. PMÚ spolupracuje s Úradom pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Ako informovala hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská, aktuálne spolupráca vyústila do spustenia prieskumu. Ten sa zameriava na dodržiavanie zákona o ochrane hospodárskej súťaže.

Vzhľadom na klesajúce ceny elektriny na veľkoobchodnom trhu úrad apeluje na odberateľov s vysokými cenami za dodávku elektriny, aby sa vo vlastnom záujme v tomto období aktívne zaujímali o ponuky konkurenčných dodávateľov elektriny pôsobiacich na území Slovenskej republiky s cieľom znížiť svoje náklady na energie,“ dodala Oľšavská.

ÚRSO začiatkom týždňa informoval, že pokračuje v preverovaní cenníkov na trhu dodávky elektriny a plynu pre regulovaných aj neregulovaných odberateľov. Úrad oslovil dodávateľov elektriny a plynu s požiadavkou na predloženie podrobných údajov o objemoch, nákladoch a cenníkoch.

Ako informoval hovorca ÚRSO Radoslav Igaz, po vyhodnotení predložených údajov úrad zváži ďalšie kroky, či už v oblasti cenovej regulácie dodávky elektriny pre zraniteľných odberateľov, ale aj v možnom využití sankčných mechanizmov.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.