Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Protimonopolny urad sr.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, maps.google.com
2. júna 2021 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Protimonopolný úrad schválil spojenie Západoslovenskej energetiky a firmy BK SR

Spoločnosť ZSE, nad ktorou je vykonávaná spoločná kontrola zo strany štátu prostredníctvom ministerstva hospodárstva a skupiny E.ON, je materskou spoločnosťou Skupiny ZSE. Ako uviedla hovorkyňa PMÚ SR Adriana Oľšavská, úrad neidentifikoval negatívne súťažné dopady predmetnej koncentrácie na podmienky hospodárskej súťaže na Slovensku.

Po vyhodnotení získaných podkladov a informácií PMÚ SR dospel k záveru, že koncentrácia je v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže. Rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 26. mája 2021.

Skupina ZSE pôsobí v oblasti výroby a distribúcie elektriny, maloobchodných dodávok elektriny a maloobchodných dodávok zemného plynu a s tým súvisiacich komplexných služieb.

Poskytuje aj energetický audit ako sprostredkovateľ prostredníctvom tretej strany a prevádzku trafostaníc, ktoré sú vo vlastníctve zákazníka. Zároveň pôsobí v oblasti elektromobility.

Pritom BK sa sústreďuje najmä na správu budov, mechanické, elektrické a inštalatérske služby okrajovo pôsobí v oblasti dokončovacích stavebných prác v prípade výstavby a rekonštrukcie kancelárskych a obchodných priestorov.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.