Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. marca 2018 Ostatné od Energia.skTASR

Protimonopolný úrad EÚ začal vyšetrovať nemecký Tennet

Európska komisia (EK) v pondelok oznámila, že vyšetrovanie sa formálne začalo. Zisťuje sa predovšetkým to, či Tennet nedovoleným spôsobom neobmedzil prenosovú kapacitu z Dánska do Nemecka. Tennet je zo štyroch nemeckých firiem najväčším prevádzkovateľom siete vysokého napätia.

„Energia sa musí v Európe prenášať bez obmedzenia. Musí smerovať z veterných zdrojov v jednej krajine do druhej,“ uviedla komisárka protimonopolného úradu Margrethe Vestagerová. Dodala, že vyšetrovanie Tennetu je súčasťou snáh úradu starať sa o to, aby prevádzkovatelia rozvodných elektrizačných sietí neoprávnene neobmedzovali európskych spotrebiteľov.

Bruselský úrad a Tennet pracujú na súbore opatrení a postupov, ktorými by sa mali odstrániť dôvody, ktoré viedli k začatiu konania proti nemeckej firme.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.