Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Drevo - SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Drevná biomasa
28. novembra 2011 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Projekt výstavby elektrárne na biomasu zlyhal pre nezhody s mestom

Spoločnosť Schneider Electric ukončila spoluprácu s Clark County a odstúpila od projektu stavby elektrárne na biomasu. Dokonca podala na mesto Vancouver žalobu, uviedol právnik Steve Horenstein.

Hlavným dôvodom žaloby je šesťmesačné maratórium na rozvoj centrálnej zóny, kde mala výstavba začať. Moratórium, ktoré jednomyseľne schválili členovia mestskej rady v polovici októbra, v podstate zastavilo realizáciu projektu a spoločnosť tak nemôže využiť grant vo výške 8 miliónov dolárov, ktorého platnosť vyprší koncom roka.

V minulo mesačnej žalobe podanej v Clark County Court Superior advokáti obvinili mesto, že porušilo práva spoločnosti na spravodlivý proces a zabránilo v pokračovaní územného povoľovacieho procesu. „Momentálne je však už projekt zrušený a v ďalšej fáze opäť treba požiadať o územné povolenie, preto nechceme zatiaľ žiadny súdny proces,“ uviedol Horenstein.

Projektový manažér spoločnosti David Palmer naznačil, že výstavbu ukončili aj pre vysoké náklady. V skutočnosti sú totiž dvojnásobné než vyplývalo zo štúdie Clark County.

Elektráreň na biomasu sa už zo začiatku stala predmetom nezhôd a diskusií medzi krajom, mestom a okolitými susedstvami. Nakoniec sa však navzájom dohodli na výstavbe elektrárne v centre Vancouveru. Keďže však k výstavbe nedošlo, spoločnosť žiada náhradu škody vo výške 395-tisíc dolárov, hoci jej výdavky boli takmer trojnásobné.

(c) energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.