Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. septembra 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Projekt Energetickej únie zatiaľ pokračuje podľa časového plánu, tvrdí Šefčovič

„Pokračujeme zároveň v turné po hlavných mestách a regiónoch v rámci EÚ, kde predstavujeme projekt Energetickej únie, aby sme preň získali verejnú podporu od občanov, od podnikateľov a od národných parlamentov,“ priblížil.

„Do konca tohto roku by sme mali predstaviť stratégiu pre vedu a výskum v oblasti energetiky a stratégiu pre vykurovanie a chladenie budov,“ poznamenal.

„Začiatkom budúceho roka by mal prísť veľký tzv. plynový balíček, kde by sme sa mali zaoberať smernicou o bezpečnosti dodávok plynu a transparentnosťou komerčných kontraktov. Napokon príde veľký tzv. letný balíček, kde sa budeme zaoberať novým dizajnom obchodovania s elektrinou a s návrhmi ohľadom energetickej efektívnosti budov, znižovania emisií a s revíziou smernice pre obnoviteľné zdroje energie. Toto všetko by sme chceli položiť na stôl do jesene budúceho roka, aby sme zvyšok funkčného obdobia EK mali priestor na uvedenie legislatívy do platnosti,“ dodal.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.