Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. februára 2010 Ostatné od Energia.skSITA

Projekt Demo2013 priblíži využitie palivových článkov

Víziou projektu Demo2013 je vytvoriť priestor pre výskumné organizácie a spoločnosti, kde by mohli predstaviť svoje riešenia a aplikácie využívajúce palivové články. Ako ďalej uvádza fínsky portál Tekes, ide predovšetkým o stacionárne zariadenia ako napríklad 50 kW SOFC (pevný oxidový palivový článok) systém na generovanie elektrickej energie, pojazdné pracovné zariadenia alebo prenosné zariadenia.

Projekt bude umiestnený v komplexe helsinského prístavu Vuosaari, uviedla pre fínsky portál Tekes koordinátorka Ojapalo. Prístav je ideálnym miestom na spustenie technológie založenej na využívaní čistej energie, keďže aj samotný prístav je ekologický prijateľný a využíva inovatívne riešenia pre prístavné techniky, dodala Ojapalo.

Projekt Demo2013 je súčasťou sedemročného Programu pre palivové články, ktorý naštartoval Tekes, fínska agentúra pre financovanie technológie a inovácie v roku 2007. V súčasnosti sa do programu zapojilo viac ako 60 spoločností. Tekes do programu na výskum, využívanie a komercializáciu technológie palivových článkov investovalo 140 miliónov eur

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.