Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. októbra 2015 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Program SPPoločne podporí 39 projektov sumou 200 000 eur

Počas prvých troch ročníkov SPP spolu s Nadáciou SPP odmenili 128 projektov v celkovej hodnote 840 000 eur. Vo štvrtom ročníku každý z 39-tich víťazných projektov získa podporu vo výške od 3 do 6 tisíc eur v kategóriách SPPoločne pre ľudí a SPPoločne pre domovinu. Cieľom programu, ktorý spája ľudí v mestách a obciach na celom Slovensku, je pomoc konkrétnym komunitám vo všetkých regiónoch krajiny. Transparentné hlasovanie zároveň motivuje širokú verejnosť, aby sa tiež pričinila a rozhodla o projektoch, ktoré skvalitnia životnú úroveň alebo skrášlia ich blízke okolie.

Vďaka získanej finančnej podpore pomôže napríklad ŠK Kajak telesne hendikepovaným deťom v integrácii medzi malých športovcov z Piešťan a okolia.  Pomocou špeciálne upraveného bezbariérového móla na priehrade Sĺňava si budú môcť vyskúšať jazdu na upravenom kajaku či kanoe, pod vedením skúsených inštruktorov. „Obdobie hlasovania bolo pre nás mimoriadne náročné. Hlasy sme zháňali všade, kde to bolo možné. Ale úloha sa podarila, v hlasovaní sme boli úspešní,“ vysvetľuje Igor Valo, predseda ŠK Kajak. „Do projektu SPPoločne sme sa prihlásili prvýkrát a sme milo prekvapení, že k úspešnosti skutočne stačilo, aby ľudia projekt podporili svojim hlasovaním,“ dopĺňa šéf piešťanského kajakárskeho klubu.

„Tešíme sa, že práve program SPPoločne poskytne príležitosť zrealizovať tieto a ďalšie vybrané projekty. Ceníme si všetky prihlásené podnety a ďakujeme za každý jeden odovzdaný hlas na ich podporu. Spoločne zlepšíme Slovensko,“  podotkla programová manažérka programu Ľubica Oreská z SPP a dodáva, že štvrtý ročník programu sa môže pochváliť viac ako 155 tisíc hlasmi.

Zoznam všetkých výherných projektov je od dneška zverejnený na www.sppolocne.sk. Na tejto stránke bude možné až do konca júna 2016 sledovať postupný priebeh realizácie všetkých podporených projektov.

Zdroj: SPP, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.