Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. októbra 2015 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Projekt Enelu na podporu startupov INCENSe uzavrel druhú výzvu

V rámci prvého kola projekt podporil 14 startupov, do decembra by sa mala hodnotiaca komisia vybrať ďalších 28 žiadateľov o podporu v oblasti čistých technológií  a energetiky.

Každý zo 42 vybraných startupov môže získať grant až do výšky 150.000 eur.

„Veľký počet žiadostí, ktoré sme dostal v druhej výzve INCENSe podčiarkuje atraktívnosť otvorených inovačných iniciatív Enelu pre svet startupov,“ uviedol šéf spoločnosti pre inovácie a udržateľnosť Ernesto Ciorra.

Program je rozdelený do nasledujúcich kategórií: Energetická efektívnosť a automatizácia domácností, Obnoviteľné zdroje, Obnoviteľné predikčné riešenia, Inteligentné siete, Skladovanie energie, Vyspelé diagnostické a automatizačné riešenia, e-Mobilita, Kyber-bezpečnosť a Digitalizácia energie prostredníctvom IKT.

Celkový rozpočet programu je takmer 8 miliónov eur.

Viac informácií o INCENSe nájdete na www.incense-accelerator.com.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.