Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. novembra 2015 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Produkcia plynu v Rusku za 10 mesiacov klesla o vyše 2 %

Ako sa uvádza v správe ruského ministerstva ekonomického rozvoja, produkcia plynu v Rusku klesla za obdobie od januára do konca októbra medziročne o 2,4 % na 509,9 miliardy kubických metrov (m3). Príčinou je najmä pokles produkcie zo strany Gazpromu o 7,7 %. Naopak, nezávislí producenti a ropné firmy pokračujú vo zvyšovaní ťažby.

Ministerstvo okrem toho uviedlo, že spotreba plynu na domácom trhu sa za 10 mesiacov tohto roka oproti rovnakému obdobiu roka 2014 znížila o 4,7 % na 349,6 miliardy m3. Dôvodom je najmä zníženie dodávok plynu elektrárňam a teplárňam v rámci Ruského jednotného energetického systému.

Opačne sa vyvíjal vývoz plynu za sledované obdobie. Ako uviedlo ministerstvo, export plynu za 10 mesiacov dosiahol 146,4 miliardy m3, čo je objem takmer totožný s vývozom za celý rok 2014.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.