Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Solar Energy, a clean technology to reduce CO2 emissions and the best place for Solar Energy is the Atacama Desert at north Chile. Silicon cells Poly modules located in hundred of rows in the desert
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, gettyimages
26. januára 2021 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Produkcia elektriny z obnoviteľných zdrojov vlani v bloku predbehla výrobu z fosílnych palív

Vyplýva to z výročnej správy neziskovej organizácie Ember and Agora Energiewende. Konštatuje sa v nej, že z obnoviteľných zdrojov sa v minulom roku vyrobilo 38 percent elektriny spotrebovanej v EÚ, pričom fosílne palivá sa podieľali na produkcii elektriny v bloku 37 percentami. Informuje o tom portál cnn.com.

Výroba elektrickej energie vo veterných a solárnych elektrárňach v Európskej únii sa od roku 2015 takmer zdvojnásobila a vlani sa na celkovej produkcii elektriny v členských krajinách bloku podieľala jednou pätinou.

Výroba elektriny v uhoľných elektrárňach v EÚ vlani klesla o 20 percent a na celkovej produkcii sa podieľala iba 13 percentami.

Lockdowny vyvolané pandémiou ochorenia COVID-19 viedli vlani k zníženiu dopytu po elektrine v celom svete. Dopyt v Európe sa v roku 2020 podľa správy organizácie Ember and Agora Energiewende zmenšil o 4 percentá. Tento trend však nemal vplyv na rast produkcie energie z obnoviteľných zdrojov.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.