Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. augusta 2013 Ostatné od Energia.skTASR

Príjmy Národného jadrového fondu sa možno na budúci rok zvýšia o 11,3 %

Dôvodom medziročného zvýšenia príjmov je najmä rast príjmov z odvodu od prevádzkovateľov prenosových a distribučných sústav o 15 miliónov eur a rast zostatku prostriedkov z predchádzajúcich rokov o 141 miliónov eur. Na druhej strane klesajú príspevky od prevádzkovateľov jadrových zariadení o 25,1 milióna eur, najmä z dôvodu nerozpočtovania príjmov z 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne Mochovce a poklesu ceny elektriny.

Výdavky NJF na rok 2014 sú oproti tohtoročnému rozpočtu vyššie o 17,9 milióna eur alebo 55,6 %. Bežné transfery v budúcom roku vzrastú o 22,2 milióna eur, teda o 82,5 %.

Výdavky NJF sa určené najmä na vyraďovanie jadrových elektrární A-1 a V-1, vrátane nakladania s rádioaktívnymi odpadmi z tohto vyraďovania, na ukladanie upravených rádioaktívnych odpadov z vyraďovania jadrových elektrární v republikovom úložisku, na skladovanie vyhoretého jadrového paliva v samostatných jadrových zariadeniach a na správu NJF.

Celkový prebytok rozpočtu NJF na rok 2014 má byť oproti tohtoročnému rozpočtu vyšší o 113 miliónov eur, teda o 10,1 %. V budúcom roku sa očakáva dobrovoľný príspevok spoločnosti JAVYS, a. s., do NJF vo výške 10 miliónov eur.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.