Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

PRIEVIDZA: Osvetlenie v športovej hale zrekonštruujú za viac ako 150.000 eur

Rekonštrukciu osvetlenia v športovej hale plánoval magistrát prvotne zrealizovať do konca roka 2015, vypracovaný projekt však preukázal nedostatky v zaťažení vnútornej nosnej konštrukcie, na ktorom je uchytené súčasné osvetlenie nad palubovkou. „Aj preto realizačná dokumentácia statiky rieši sanáciu, teda zosilnenie niektorých nevyhovujúcich prvkov nosnej konštrukcie zastrešenia športovej haly,“ ozrejmil pred časom hovorca mesta Michal Ďureje.

Priblížil, že nové osvetlenie musí vyhovovať normovým regulatívom pre svetlo a osvetlenie športovísk pre televízne prenosy zo športových podujatí. „Požiadavkou je plynulá regulácia minimálne v rozsahu 100 až 1000 luxov a núdzové osvetlenie hracej plochy s intenzitou osvetlenia 500 luxov a výdržou tri hodiny,“ doplnil.

Dodávateľom prác v domovskom stánku aktuálneho majstra Slovenska v basketbale bude na základe výsledku verejnej súťaže spoločnosť Eltodo SK, a.s., so sídlom v Bratislave, ktorá predložila najvýhodnejšiu ponuku. Cena diela predstavuje 157.077,17 eura vrátane dane z pridanej hodnoty (DPH). Investíciu bude radnica financovať vo väčšej miere z vlastných zdrojov a z dotácie od vlády SR vo výške 60.000 eur.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.