Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
plynovy horak
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Plynovy horak. Foto: Flickr.com/D.H.Parks (licencia Creative Commons)
8. októbra 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Prieskum: Spoločnú dodávku elektriny a plynu využíva 5 % Slovákov

V súčasnosti je väčšina slovenských domácnosti pripojená súčasne na elektrinu aj na plyn. Až štyri pätiny (79 %) respondentov sa vyjadrili, že ich domácnosť využíva oba zdroje energií, zatiaľ čo iba pätina (21 %) využíva výlučne elektrickú energiu.

Informácie o tom, že na slovenskom trhu pôsobia dodávatelia energií, ktorí ponúkajú obe komodity súčasne, zaregistrovalo 76 % z tých, ktorí využívajú oba typy energií. Ponuky zaregistrovali skôr obyvatelia väčších miest a vysokoškolsky vzdelaní ľudia.

O možnosti využitia alternatívnych dodávateľov energií sa respondenti dozvedeli z rôznych zdrojov:

  • z letákov vhodených do schránok – 36 %
  • z tlače a internetu – 34 %
  • z letákov priložených k zaslaným faktúram – 31 %

O využitie spoločnej dodávky by mali podľa prieskumu záujem dve pätiny (40 %) tých, ktorí využívajú oba druhy energií. Na druhej strane, 54 % z nich nemá o túto službu záujem.

Väčšina Slovákov (85 %) je presvedčená, že dodávanie energií od jedného dodávateľa prinesie najmä cenovú úsporu. Viac ako polovica (55 %) oceňuje aj to, že namiesto dvoch dodávateľov by komunikovala len s jedným.

Pozn. red.: Oboznámte sa tiež s výsledkami čitateľského prieskumu portálu energia.sk o spotrebiteľskom správaní domácností a o motiváciách pre zmenu dodávateľa. Čiastkové závery: na cenaenergie.sk (kompletné závery zverejníme 29.10.2012).

Zdroj: TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.