Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. marca 2011 Ostatné od Energia.skSITA

PRIEMYSELNÉ EMISIE – Dopady legislatívnych opatrení na priemyselné podniky v súvislosti s vypúšťaním emisií

Konferencia, nad ktorou prevzal záštitu predseda výboru NR SR pre hospodárstvo, výstavbu a dopravu Stanislav Janiš, má za cieľ v širšom kontexte informovať vrcholových manažérov a odborných pracovníkov na úseku starostlivosti o životné prostredie z podnikateľských subjektov zo sektorov priemyslu a energetiky o platných a pripravovaných legislatívnych opatreniach sprísňujúcich vypúšťanie emisií do ovzdušia a o závažnosti ich dopadov na podnikovú sféru.

Povinnosti a úlohy z týchto opatrení (Smernica o priemyselných emisiách, nová schéma obchodovania s emisnými kvótami, zosúladenie limitov emisií s pridelenými národnými emisnými stropmi, realizácia opatrení vyplývajúcich z klimaticko – energetického balíčka) sa v podnikovej sfére veľmi závažným spôsobom prejavia v ich ekonomike, osobitne potrebou značného objemu investícií do zmien technológie a koncových zariadení. S tým súvisí aj potenciálne nebezpečenstvo straty konkurencie schopnosti slovenských priemyselných podnikov, resp. enormný nárast cien energií ohrozujúci ich sociálne únosnú mieru. Konferencia by mala prispieť aj k hľadaniu východísk, ako uvedené úlohy realizovať.

Ďalšie linky:

Zdroj: ASPEK

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.