Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. januára 2018 Ostatné od Energia.skTASR

Priemysel: Prezident Trump nesplní predvolebný sľub uhoľnému priemyslu USA

Minister energetiky Rick Perry navrhol, aby sa prostriedky na subvencie získali zvýšením ceny elektrickej energie. Pomoc by mali dostať elektrárne, ktoré udržujú pohotovostné zásoby uhlia najmenej na 90 dní. Tým by sa dosiahlo, že zásobovanie elektrickou energiou by bolo v krajine spoľahlivejšie.

Donald Trump v kampani na jeseň 2016 sľúbil, že jadrovým elektrárňam a uhoľným baniam treba pomôcť. Dochádza k zatváraniu elektrární, lebo v Spojených štátoch prišiel na trh oveľa lacnejší bridlicový zemný plyn.

Zamedzenie pomoci uhoľným baniam a atómkam pokladajú za víťazstvo ochrancovia životného prostredia a podporovatelia výroby elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.